ΠΟ ΜΟΥΔΑΝΙΩΝ - ΑΕΝ ΠΑΝΟΡΑΜΑΤΟΣ 3-0 (VIDEO)

ΠΟ ΜΟΥΔΑΝΙΩΝ - ΑΕΝ ΠΑΝΟΡΑΜΑΤΟΣ 3-0 (VIDEO) photo: Halkidiki Voice / Metron Design Studio

- Βόλλευ Ανδρών Β' Εθνικής Κατηγορίας 2016-2017

Νικηφόρα ξεκίνησε προχθές Πέμπτη τις φετινές αγωνιστικές του υποχρεώσεις ο ΠΟ Μουδανιών στο Κλειστό Γυμναστήριο της πόλης, για το πρωτάθλημα της Β' Εθνικής Κατηγορίας των Ανδρών.

HVGIF ATHLHTIKA
[Make animated icons like this at Halkidiki Voice/MetronDesignStudio/23730 22500]

Αντίπαλός του στον πρώτο αγώνα της χρονιάς η ΑΕΝ Πανοράματος, με ένα νεανικό και αξιόμαχο σύνολο και μία παρουσία που άφησε πολλές υποσχέσεις για το μέλλον. Από την άλλη, η ομάδα των Μουδανιών, όπως και πέρυσι συνεχίζει στο ίδιο μοτίβο, επενδύοντας στο μέλλον με την προώθηση αρκετών παικτών από τις υποδομές στην ανδρική ομάδα.

000000658

Παρά τις απουσίες, η ομάδα του Μανώλη Ροδοβίτη δεν έχασε το προβάδισμα σε κανένα σημείο του αγώνα και παίζοντας ένα παιχνίδι τακτικής, κυριάρχησε στον αγωνιστικό χώρο μην αφήνοντας περιθώρια στον αντίπαλό του. Έτσι παρά το ότι η ομάδα του Πανοράματος υστέρησε μόνο στο πρώτο σετ, ο ΠΟΜ έφτασε φυσιολογικά στη νίκη.