Ε.Π.Σ.Χ. - Αποτελέσματα αγώνων Σαββάτου - Πρόγραμμα Κυριακής

Featured Ε.Π.Σ.Χ. - Αποτελέσματα αγώνων Σαββάτου - Πρόγραμμα Κυριακής

Γράφει ο Σωτήρης Θωμαδάκης

Α' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ Bayline Ναυαγοσωστική - 10η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Μετά από ένα πρώτο ημίχρονο χωρίς σκορ ο Νέος Π.Ο. Νέας Καλλικράτειας επανήλθε στις νίκες επικρατώντας με 3-0 του Α.Ο. Χανιώτης, χάρη σε τέρματα των Μήτσικα στο 56', Δόμπρογλου στο 75' και Αποστολίδη στο 90'+2 και βρίσκεται πλέον στο +8 από την δεύτερη θέση. Από την άλλη αυτή ήταν η πρώτη ήττα, μετά από πέντε αγωνιστικές, για την ομάδα του Γιώργου Καδόπουλου.

Στην δεύτερη θέση βρίσκεται πλέον ο Π.Ο.Μουδανιών, εάν θα είναι προσωρινά ή όχι θα φανεί από την έκβαση του αυριανού παιχνιδιού μεταξύ των Μεταλλείων Κασσάνδρας Στρατωνίου και του Τορωναίου Αφύτου. Σήμερα πάντως η ομάδα του Τριαντάφυλλου Μαχαιρίδη επικράτησε με 2-0 του Διγενή Λακκώματος, με μεγάλο πρωταγωνιστή και διπλό σκόρερ τον Θανάση Παναγιωτόπουλο, ο οποίος άνοιξε το σκορ στο 20', ενώ διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα στο 59', μ'ένα πανέμορφο γκολ, προϊόν συνεργασίας με τον Γιώργο Σαιτιώτη.

Μαζί με το Στρατώνι, στους 19 πλέον, συνεχίζουν να ισοβαθμούν Όλυνθος Ολύνθου και Νίκη Πολυγύρου, που αναδείχθηκαν ισόπαλοι χωρίς τέρματα στο Δημοτικό Στάδιο της Πρωτεύουσας. Θυμίζουμε βέβαια ότι η ομάδα του Άκη Στόικου έχει αγώνα λιγότερο, τον αυριανό εντός έδρας, κόντρα στον Τορωναίο Αφύτου.

Τέλος συνέχεια στην ανοδική του πορεία έδωσε ο Ανθεμούς Γαλάτιστας,  που επικράτησε με 3-1 του Α.Ο. Σάρτης, στο Δημοτικό Στάδιο "Νίκος Αβέρης", με ανατροπή μάλιστα. Οι φιλοξενούμενοι του Ισαάκ Συμεωνίδη προηγήθηκαν με τον Σάκη Μελίσση στο 37'. Ένα λεπτό αργότερα ο Ζέφι ισοφάρισε για την ομάδα του Γιάννη Κάρτα, ενώ ο Κριστιάν Πρόκου στο 65' και το 72' διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.