ΕΠΣ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ: Οι κληρώσεις πρωταθλημάτων και Κυπέλλου 2017-2018 (VIDEO)

Featured ΕΠΣ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ: Οι κληρώσεις πρωταθλημάτων και Κυπέλλου 2017-2018 (VIDEO) Photos: Halkidiki Voice / Metron Design Studio

000SOTHRHS Γράφει: Σωτήρης Θωμαδάκης - Ρεπορτάζ: Halkidiki Voice / Metron Design Studio

Πραγματοποιήθηκαν χθες στο Beach - Bar ''RIVIERA'' στην παραλία Αγίου Ιωάννη της Νικήτης,οι κληρώσεις των πρωταθλημάτων Α', Β' και Γ' Κατηγορίας, καθώς και των δύο πρώτων φάσεων του Κυπέλλου Χαλκιδικής,για την περίοδο 2017-18.

HVGIF ATHLHTIKA

Στον χαιρετισμό του ο Πρόεδρος της ΕΠΣΧ Σταύρος Σαρηγιαννίδης, πέρα από τις καθιερωμένες ευχές, τόνισε ιδιαίτερα την υποχρεωτική παρουσία σε όλα τα παιχνίδια της φετινής περιόδου, πιστοποιημένων διασωστών, οι οποίοι παρακολούθησαν σχετικά σεμινάρια, χρηματοδοτούμενα από την Ένωση. Υπογράμμισε επίσης την υποχρεωτική ασφάλιση όλων των ποδοσφαιριστών, ευχαριστώντας ταυτόχρονα όλα τα σωματεία για την ανταπόκρισή τους. "Μιλάμε για ερασιτέχνες, η υγεία των οποίων είναι πάνω απ' όλα", ανέφερε χαρακτηριστικά ο πρόεδρος της ΕΠΣΧ.
Ακολούθησε σύντομος χαιρετισμός του οικοδεσπότη Δημάρχου Σιθωνίας Ιωάννη Τζίτζιου, αφού για πρώτη φορά η συγκεκριμένη εκδήλωση έγινε στην περιοχή, ενώ το "παρών" έδωσε και ο Πρόεδρος της ΑΝΕΤΧΑ Γιώργος Πασσαλής.

Στην συνέχεια ο Πρόεδρος της ΕΠΣΧ παρέδωσε στον ''ομόλογό'' του του Άρη Παλαιοχωρίου Κώστα Μαρκογιάννη το Κύπελλο του Πρωταθλητή, συνοδευόμενο από ευχές για κάθε επιτυχία στην Γ' Εθνική, ενώ ο Άγγελος Ραμιώτης παρέλαβε, για μία ακόμα φορά, το έπαθλο του πρώτου σκόρερ της Α' Κατηγορίας.
Βραβεύθηκαν ακόμη οι Πρωταθλητές Βορείου και Νοτίου Ομίλου της Β' Κατηγορίας Αριστοτέλης Σταγείρων-Στρατονίκης και Όλυνθος Ολύνθου αντίστοιχα, όπως και οι πρώτοι σκόρερς Αλέξανδρος Αλεξάνδρου (Βορράς) και Μανώλης Πανισκάκης (Νότος).
Ακολούθησαν οι δευτεραθλητές Προποντίς Νέου Μαρμαρά και Διγενής Λακκώματος, αλλά και ο Ηρακλής Νέας Φώκαιας.

000001326

Για τον τίτλο του πρωταθλητή της Γ' Κατηγορίας έπαθλα δόθηκαν στους εκπροσώπους του Α.Σ Ουρανούπολης (Βόρειος Όμιλος) και του Α.Σ Αγίου Μάμα (Νότιος Όμιλος), ενώ το ίδιο έγινε και στους δευτεραθλητές Νίκη Αμμουλιανής (Βορράς) και Παλλήνη Παλιουρίου (Νότος), αλλά και στην Δόξα Καλυβών που επανήλθε στην δεύτερη τη τάξει κατηγορία.

Τέλος Κύπελλο Ήθους απονεμήθηκε στη Νεάπολη Πολυχρόνου, ενώ τιμήθηκε για την πολυετή προσφορά του στο ποδόσφαιρο του Νομού μας ο Φώτης Χατζηγρηγορίου, που αφιέρωσε το έπαθλο στην μνήμη του Ανδρέα Αθανασόπουλου, του αξέχαστου ''Αλέ'' των γηπέδων της Χαλκιδικής.

Αναλυτικά οι ''πρεμιέρες'' των τριών κατηγοριών, αλλά και τα ζευγάρια πρώτης και δεύτερης φάσης του Κυπέλλου:

Α' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ - ΕΝΑΡΞΗ 23 κ 24 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ

ΟΛΥΝΘΟΣ ΟΛΥΝΘΟΥ - ΝΕΟΣ Π.Ο.ΝΕΑΣ ΚΑΛΛΙΚΡΑΤΕΙΑΣ
Π.Ο.ΜΟΥΔΑΝΙΩΝ - ΑΡΗΣ ΚΑΣΣΑΝΔΡΕΙΑΣ 2005
ΠΡΟΠΟΝΤΙΣ ΝΕΟΥ ΜΑΡΜΑΡΑ - ΝΙΚΗ ΠΟΛΥΓΥΡΟΥ
ΑΕΤΟΣ ΒΑΡΒΑΡΑΣ - ΑΚΑΝΘΟΣ ΙΕΡΙΣΣΟΥ
Μ.Κ. ΣΤΡΑΤΩΝΙΟΥ - ΗΡΑΚΛΗΣ ΝΕΑΣ ΦΩΚΑΙΑΣ
ΑΣΤΗΡ ΑΓΙΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΥ - Α.Ο. ΣΑΡΤΗΣ
ΤΟΡΩΝΑΙΟΣ ΑΦΥΤΟΥ - ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ ΣΤΑΓΕΙΡΩΝ-ΣΤΡΑΤΟΝΙΚΗΣ
ΔΙΓΕΝΗΣ ΛΑΚΚΩΜΑΤΟΣ - Π.Ο. ΤΡΙΓΛΙΑΣ

Β' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ - ΒΟΡΕΙΟΣ ΟΜΙΛΟΣ - ΕΝΑΡΞΗ 23 κ 24 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ

ΗΡΑΚΛΗΣ ΜΕΓΑΛΗΣ ΠΑΝΑΓΙΑΣ - ΔΟΞΑ ΟΡΜΥΛΙΑΣ
ΕΛΠΙΔΑ ΒΡΑΣΤΩΝ - ΧΟΛΟΜΩΝ Ρ-Π
Α.Σ ΟΥΡΑΝΟΥΠΟΛΗΣ - ΑΠΟΛΛΩΝ ΑΡΝΑΙΑΣ
ΘΥΕΛΛΑ ΣΤΑΝΟΥ - ΤΟΡΩΝΑΙΟΣ ΣΥΚΙΑΣ
ΝΕΜΕΣΙΣ ΣΥΚΙΑΣ - ΧΟΛΟΜΩΝ ΤΑΞΙΑΡΧΗ
ΘΥΕΛΛΑ ΜΕΤΑΓΓΙΤΣΙΟΥ - ΝΙΚΗ ΑΜΜΟΥΛΙΑΝΗΣ 2016
ΔΟΞΑ ΚΡΗΜΝΗΣ - ΦΟΙΝΙΞ ΝΙΚΗΤΗΣ

Β' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ - ΝΟΤΙΟΣ ΟΜΙΛΟΣ - ΕΝΑΡΞΗ 23 κ 24 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ

ΑΕΤΟΣ ΦΟΥΡΚΑΣ - Α.Ο.ΣΗΜΑΝΤΡΩΝ
ΑΝΘΕΜΟΥΣ ΓΑΛΑΤΙΣΤΑΣ - ΘΕΡΜΑΙΚΟΣ ΦΛΟΓΗΤΩΝ
ΕΡΜΗΣ ΝΕΑΣ ΠΟΤΙΔΑΙΑΣ - ΔΟΞΑ ΚΑΛΥΒΩΝ
ΕΛΠΙΣ ΠΟΛΥΓΥΡΟΥ - Α.Ο. ΧΑΝΙΩΤΗΣ
ΠΑΛΛΗΝΗ ΠΑΛΙΟΥΡΙΟΥ - ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΒΑΒΔΟΥ
ΘΥΕΛΛΑ ΚΡΗΝΗΣ - Α.Σ.ΑΓΙΟΥ ΜΑΜΑ
ΚΥΠΡΟΣ ΔΙΟΝΥΣΙΟΥ - ΑΕΤΟΣ ΖΩΓΡΑΦΟΥ

Γ' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ - ΕΝΑΡΞΗ 30 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ κ 1 ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ

ΑΕΤΟΣ ΒΑΤΟΠΕΔΙΟΥ - ΑΠΟΕΛ ΓΕΡΑΚΙΝΗΣ
ΑΙΓΕΑΣ ΠΑΛΛΗΝΗΣ - ΑΣΤΕΡΑΣ ΒΟΡΕΙΟΥ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΑΓΙΟΥ ΠΡΟΔΡΟΜΟΥ - ΝΕΑΠΟΛΙΣ ΠΟΛΥΧΡΟΝΟΥ
ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΝΕΟΧΩΡΙΟΥ - ΠΑΟ ΔΟΥΜΠΙΩΝ

ΚΥΠΕΛΛΟ - ΦΑΣΗ ΠΡΩΤΗ - 9 κ 10 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ

ΒΟΡΕΙΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

ΤΟΡΩΝΑΙΟΣ ΣΥΚΙΑΣ - ΗΡΑΚΛΗΣ ΜΕΓΑΛΗΣ ΠΑΝΑΓΙΑΣ
ΦΟΙΝΙΞ ΝΙΚΗΤΗΣ - Α.Σ ΟΥΡΑΝΟΥΠΟΛΗΣ
ΔΟΞΑ ΚΡΗΜΝΗΣ - ΠΑΟ ΔΟΥΜΠΙΩΝ
ΝΙΚΗ ΑΜΜΟΥΛΙΑΝΗΣ 2016 - ΝΕΜΕΣΙΣ ΣΥΚΙΑΣ
ΕΛΠΙΣ ΒΡΑΣΤΩΝ - ΘΥΕΛΛΑ ΜΕΤΑΓΓΙΤΣΙΟΥ
ΧΟΛΟΜΩΝ Ρ.Π - ΧΟΛΟΜΩΝ ΤΑΞΙΑΡΧΗ
* ΧΩΡΙΣ ΑΓΩΝΑ ΟΙ ΔΟΞΑ ΟΡΜΥΛΙΑΣ, ΘΥΕΛΛΑ ΣΤΑΝΟΥ, ΑΠΟΛΛΩΝ ΑΡΝΑΙΑΣ

ΝΟΤΙΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

ΠΑΛΛΗΝΗ ΠΑΛΙΟΥΡΙΟΥ - ΕΛΠΙΣ ΠΟΛΥΓΥΡΟΥ
ΑΝΘΕΜΟΥΣ ΓΑΛΑΤΙΣΤΑΣ - Α.Σ ΑΓΙΟΥ ΜΑΜΑ
ΚΥΠΡΟΣ ΔΙΟΝΥΣΙΟΥ - ΘΕΡΜΑΙΚΟΣ ΦΛΟΓΗΤΩΝ
ΘΥΕΛΛΑ ΚΡΗΝΗΣ - ΕΡΜΗΣ ΝΕΑΣ ΠΟΤΙΔΑΙΑΣ
ΑΕΤΟΣ ΖΩΓΡΑΦΟΥ - Α.Ο.ΧΑΝΙΩΤΗΣ
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΒΑΒΔΟΥ - ΔΟΞΑ ΚΑΛΥΒΩΝ
* ΧΩΡΙΣ ΑΓΩΝΑ ΟΙ ΑΕΤΟΣ ΦΟΥΡΚΑΣ, Α.Ο.ΣΗΜΑΝΤΡΩΝ

ΚΥΠΕΛΛΟ ΔΕΥΤΕΡΗ ΦΑΣΗ - 16 κ 17 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ

ΒΡΑΣΤΑ Ή ΜΕΤΑΓΓΊΤΣΙ - ΝΙΚΗ ΠΟΛΥΓΥΡΟΥ
ΝΙΚΗΤΗ Ή ΟΥΡΑΝΟΥΠΟΛΗ - Π.Ο. ΤΡΙΓΛΙΑΣ
ΓΑΛΑΤΙΣΤΑ Ή ΑΓΙΟΣ ΜΑΜΑΣ - ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ ΣΤΑΓΕΙΡΩΝ-ΣΤΡΑΤΟΝΙΚΗΣ
ΚΡΗΝΗ Ή ΠΟΤΙΔΑΙΑ - ΗΡΑΚΛΗΣ ΝΕΑΣ ΦΩΚΑΙΑΣ
ΔΟΞΑ ΟΡΜΥΛΙΑΣ - ΠΡΟΠΟΝΤΙΣ ΝΕΟΥ ΜΑΡΜΑΡΑ
ΒΑΒΔΟΣ Ή ΚΑΛΥΒΕΣ - ΤΟΡΩΝΑΙΟΣ ΑΦΥΤΟΥ
ΑΠΟΛΛΩΝ ΑΡΝΑΙΑΣ - Α.Ο. ΣΑΡΤΗΣ
ΖΩΓΡΑΦΟΥ Ή ΧΑΝΙΩΤΗ - ΑΡΗΣ ΚΑΣΣΑΝΔΡΕΙΑΣ 2005
ΤΟΡΩΝΑΙΟΣ ΣΥΚΙΑΣ Ή ΜΕΓΆΛΗ ΠΑΝΑΓΙΑ - ΟΛΥΝΘΟΣ ΟΛΥΝΘΟΥ
ΑΕΤΟΣ ΦΟΥΡΚΑΣ - ΔΙΓΕΝΗΣ ΛΑΚΚΩΜΑΤΟΣ
Α.Ο. ΣΗΜΑΝΤΡΩΝ - ΝΕΟΣ Π.Ο. ΝΕΑΣ ΚΑΛΛΙΚΡΑΤΕΙΑΣ
ΔΙΟΝΥΣΙΟΥ Ή ΦΛΟΓΗΤΑ - Μ.Κ. ΣΤΡΑΤΩΝΙΟΥ
ΠΑΛΙΟΥΡΙ Ή ΕΛΠΙΣ ΠΟΛΥΓΥΡΟΥ - ΑΡΗΣ ΠΑΛΑΙΟΧΩΡΙΟΥ
ΑΜΜΟΥΛΙΑΝΗ Ή ΝΕΜΕΣΙΣ ΣΥΚΙΑΣ - Π.Ο. ΜΟΥΔΑΝΙΩΝ
ΚΡΗΜΝΗ Ή ΔΟΥΜΠΙΑ - ΑΚΑΝΘΟΣ ΙΕΡΙΣΣΟΥ
ΘΥΕΛΛΑ ΣΤΑΝΟΥ - ΑΕΤΟΣ ΒΑΡΒΑΡΑΣ
ΧΟΛΟΜΩΝ Ρ-Π Ή ΤΑΞΙΑΡΧΗΣ - ΑΣΤΗΡ ΑΓΙΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΥ

- Στα video που ακολουθούν μπορείτε να παρακολουθήσετε την έναρξη της εκδήλωσης της κλήρωσης με την ομιλία του προέδρου της ΕΠΣΧ Σταύρου Σαρηγιαννίδη και τον χαιρετισμό του Δημάρχου Γιάννη Τζίτζιου στο πρώτο και τις βραβεύσεις ομάδων και ποδοσφαιριστών στο δεύτερο. Θα ακολουθήσει νεότερο video-slideshow με φωτογραφίες από την εκδήλωση.



0000000HV

Media

Camera-Photos-Editing: Halkidiki Voice / Metron Design Studio
Last modified onΤετάρτη, 30 Αύγουστος 2017 11:29