Αποτελέσματα της Α1 Ερασιτεχνικής Κατηγορίας Χαλκιδικής

Featured Αποτελέσματα της Α1 Ερασιτεχνικής Κατηγορίας Χαλκιδικής - Photos-Editing: VOICE Web Channel / Παναγιώτης Πάσχος

000 SOTHRHS 90 Γράφει: Σωτήρης Θωμαδάκης - Ρεπορτάζ: VOICE Web Channel

 - Στον Βόρειο Όμιλο η Νίκη Πολυγύρου επικράτησε με 3-0 της Δόξας Ορμύλιας και διεύρυνε κατά έναν βαθμό ακόμα την απόσταση της από την δεύτερη θέση. Μόνο που σ' αυτήν βρίσκεται πλέον ο Α.Ο. Σάρτης που πέτυχε σπουδαία νίκη στην Βαρβάρα επί του Αετού, ο οποίος υποχώρησε στην τρίτη θέση.
Την τετράδα κλείνει από σήμερα ο Φοίνικας, που επικράτησε στη Νικήτη του Ανθεμούντα Γαλάτιστας με 3-1.
Αλλαγή είχαμε και στην βάση της βαθμολογίας, μετά τη νίκη των Μεταλλείων Κασσάνδρας Στρατωνίου στο Νέο Μαρμαρά επί της Προποντίδας, η οποία βρίσκεται πλέον στην όγδοη θέση.

 - Στο Νότιο Όμιλο ο Τορωναίος Αφύτου έπιασε στην κορυφή τον έχοντα το ρεπό του σήμερα Α.Ο. Χανιώτης, μετά την λευκή ισοπαλία στην Κασσανδρεία με τον Άρη .
Ο Νέος Π.Ο. Νέας Καλλικράτειας επέστρεψε στις νίκες, καθώς επικράτησε με 2-0 του ελλιπέστατου σήμερα Π.Ο. Μουδανιών και μείωσε την μεταξύ τους διαφορά στους τέσσερις βαθμούς.
Το σκορ της ημέρας σημείωσε ο Ηρακλής Νέας Φώκαιας με 5-1 επί της Θύελλας Κρήνης και έμεινε σε απόσταση αναπνοής από την πρώτη τετράδα .

Αναλυτικά τα αποτελέσματα των σημερινών αγώνων :

Α1 Ερασιτεχνική Κατηγορία - 10η Αγωνιστική

Βόρειος Όμιλος

Νίκη Πολυγύρου - Δόξα Ορμύλιας 3-0
Αετός Βαρβάρας - Α.Ο. Σάρτης 0-1
Φοίνικας Νικήτης - Ανθεμούς Γαλάτιστας 3-1
Προποντίδα Νέου Μαρμαρά - Μ.Κ. Στρατωνίου 2-3

Νότιος Όμιλος

Νέος Π.Ο. Νέας Καλλικράτειας - Π.Ο. Μουδανιών 2-0
Άρης Κασσανδρείας 2005 - Τορωναίος Αφύτου 0-0
Ηρακλής Νέας Φώκαιας - Θύελλα Κρήνης 5-1
- Ρεπό ο Α.Ο. Χανιώτης

Βαθμολογίες

Βόρειος Όμιλος

1. Νίκη Πολυγύρου 24
2. Α.Ο. Σάρτης 19
3. Αετός Βαρβάρας 17
4. Φοίνικας Νικήτης 14
5. Δόξα Ορμύλιας 13
6. Ανθεμούς Γαλάτιστας 12
7. Μ. Κ. Στρατωνίου 8
8. Προποντίδα Νέου Μαρμαρά 7

Νότιος Όμιλος

1. Α.Ο. Χανιώτης 20
2. Τορωναίος Αφύτου 20
3. Π.Ο. Μουδανιών 16
4. Νέος Π. Ο. Νέας Καλλικράτειας 12
5. Ηρακλής Νέας Φώκαιας 11
6. Άρης Κασσανδρείας 2005 5
7. Θύελλα Κρήνης 0

* Άρης Κασσανδρείας 2005, Τορωναίος Αφύτου και Α.Ο. Χανιώτης έχουν κάνει και τα δύο ρεπό.

Η Επόμενη Αγωνιστική, 11η, Σάββατο 4 Δεκεμβρίου στις 15:00

Βόρειος Όμιλος

Δόξα Ορμύλιας - Α.Ο. Σάρτης
Ανθεμούς Γαλάτιστας - Νίκη Πολυγύρου
Μ.Κ. Στρατωνίου - Αετός Βαρβάρας - Γήπεδο Στρατονίκης
Προποντίδα Νέου Μαρμαρά - Φοίνικας Νικήτης

Νότιος Όμιλος

Π.Ο. Μουδανιών - Τορωναίος Αφύτου
Θύελλα Κρήνης - Νέος Π.Ο. Νέας Καλλικράτειας
Α.Ο. Χανιώτης - Άρης Κασσανδρείας 2005
- Ρεπό ο Ηρακλής Νέας Φώκαιας

Α' Ερασιτεχνική Κατηγορία - 7η Αγωνιστική

Κυριακή 28 Νοεμβρίου
Ώρα 13:30
Απόλλων Αρναίας - Νίκη Αμμουλιανής 2016

Ώρα 15:00
Α.Ο. Σημάντρων - Αιγέας Παλλήνης
Θύελλα Στανού - Αριστοτέλης Σταγείρων Στρατονίκης
Νεάπολις Πολυχρόνου - Διγενής Λακκώματος Ματαιώνεται
- Ρεπό ο Θερμαϊκός Πορταριάς

Β' Ερασιτεχνική Κατηγορία OXIA Αθλητική Εμπορική - 6η Αγωνιστική

Σάββατο 27 Νοεμβρίου
Τορωναίος Συκιάς - Δόξα Καλυβών 1-0

Κυριακή 28 Νοεμβρίου στις 15:00
Α.Σ. Ουρανούπολης - Αστέρας Αγίου Νικολάου
Θύελλα Μεταγγιτσίου - Θερμαϊκός Φλογητών
ΑΠΟΕΛ Γερακινής - Νέμεσις Συκιάς - Γήπεδο Ολύνθου Νάκης Αυγέρης
- Ρεπό ο Α. Σ. Αγίου Μάμα και η Αναγέννηση Αγίου Προδρόμου



0000000HV

Last modified onΣάββατο, 27 Νοεμβρίου 2021 21:31