Ε.Π.Σ.Χ. - Αποτελέσματα Α' και Β' κατηγορίας

 Γράφει ο Σωτήρης Θωμαδάκης

Α' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ Bayline Ναυαγοσωστική - 19η Αγωνιστική

Στο +4 από τα Μεταλλεία Κασσάνδρας Στρατωνίου βρίσκεται πλέον ο Νέος Π.Ο. Νέας Καλλικράτειας, που επικράτησε με 5-0 της Ακάνθου Ιερισσού. Αντίθετα η ομάδα του Άκη Στόϊκου έμεινε στο 2-2 στο Στρατώνι, απέναντι στην εξαιρετική Ελπίδα Βραστών, η οποία μάλιστα προηγήθηκε δύο φορές.

Μετά από ένα "χιτσκοκικό" φινάλε, στο οποίο σημειώθηκαν και τα δύο τέρματα Άρης Κασσανδρείας και Π.Ο. Μουδανιών τα μοιράστηκαν, όπως και τους βαθμούς.

Τέλος νικηφόρο ήταν το πέρασμα του Διγενή Λακκώματος από το Νέο Μαρμαρά.

Σήμερα Σάββατο 2 Φεβρουαρίου

Άρης Κασσανδρείας 2005 - Π.Ο.Μουδανιών 1 - 1 (90'+5 Καραγιώργης - 90' +4' N'Doi)
Προποντίδα Νέου Μαρμαρά - Διγενής Λακκώματος 1 - 3 (83' Παπανικολάου - 61' Αρμενάκης, 68', 85' Σέρα)
Τα Μ.Κ Στρατωνίου - Ελπίδα Βραστών 2 - 2 (49' Τσουκάνης, 59' Πανούσης - 38' Σουσούρας, 56' Γρηγόρης Καραβασίλης)
Νέος Π.Ο. Νέας Καλλικράτειας - Άκανθος Ιερισσού 5 - 0 (Χότζα 13', Αποστολίδης 46', Lieshaj 70', 78', Μπακαρόπουλος 79')

Αύριο Κυριακή 3 Φεβρουαρίου - Ώρα 15.00

Α.Ο.Σάρτης - Θύελλα Κρήνης
Νίκη Πολυγύρου - Απόλλων Αρναίας
Ανθεμούς Γαλάτιστας - Τορωναίος Αφύτου
Όλυνθος Ολύνθου - Α.Ο.Χανιώτης

Β' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ - ''Γαιογνώση'' - 16η Αγωνιστική

ΒΟΡΕΙΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

Παρότι βρέθηκε να χάνει με 1-0 στο πρώτο μέρος, ο πρωτοπόρος Αετός Βαρβάρας έκανε την ανατροπή, περνώντας με 1-3 από το Νεοχώρι.

Επιβλητικό ήταν το πέρασμα της Νίκης Αμμουλιανής, από το ουδέτερο Δημοτικό Στάδιο Ιερισσού, κόντρα στην τυπικά γηπεδούχο Θύελλα Μεταγγιτσίου.

Σήμερα Σάββατο 2 Φεβρουαρίου

Θύελλα Μεταγγιτσίου - Νίκη Αμμουλιανής 2016 0 - 4
Μέγας Αλέξανδρος Νεοχωρίου - Αετός Βαρβάρας 1 - 3
Τορωναίος Συκιάς - Αριστοτέλης Σταγείρων/Στρατονίκης 4 - 1

Αύριο Κυριακή 3 Φεβρουαρίου - Ώρα 15.00

Φοίνιξ Νικήτης - Θύελλα Στανού
Χολομών Ριζών/Παλαιόχωρας - Χολομών Ταξιάρχη
Δόξα Κρήμνης - Π.Α.Ο.Δουμπιών
Α.Σ. Ουρανούπολης - Αστήρ Αγίου Νικολάου 3 - 0 α.α

ΝΟΤΙΟΣ ΟΜΙΛΟΣ

Σήμερα Σάββατο 2 Φεβρουαρίου

Θερμαϊκός Φλογητών - Ελπίδα Πολυγύρου 1 - 2
Αναγέννηση Αγίου Προδρόμου - Αετός Βατοπεδίου 4 - 0
Δόξα Καλυβών - Αετός Φούρκας 0 - 2
Δόξα Ορμύλιας - Αναγέννηση Βάβδου 8 - 0

Αύριο Κυριακή 3 Φεβρουαρίου - Ώρα 11.00

Νεάπολις Πολυχρόνου - Ηρακλής Νέας Φώκαιας
Κύπρος Διονυσίου - Α.Σ.Αγίου Μάμα

Αύριο Κυριακή 3 Φεβρουαρίου - Ώρα 15.00

Α.Ο. Σημάντρων - Αιγέας Παλλήνης



Last modified onΣάββατο, 02 Φεβρουάριος 2019 19:19